Onder medische producten verstaat men producten die aan de A1 classe voldoet(huidcontact) of USP class VI en ISO 10993. In geval van USP class VI siliconen voor het vervaardigen van producten bestemd voor pharmaceutische en medische doeleinden, zullen deze grondstoffen in een cleanroom omgeving verwerkt worden tot hun eindproduct.
Deze cleanroom kan afhankelijk voldoen aan een 10.000PPM class of 100.000PPM Het is in die omgeving dat de siliconen zullen worden geëxtrudeerd of gemouleerd tot hun eindproduct, maar eveneens uitgehard en ingepakt.
Voor andere toepassingen, zal men juist een USP ClassVI silicone gebruiken, maar geëxtrudeerd of gemouleerd in een industriële omgeving.
Medische siliconen A1 classe (additie en condensatie)
Eén en twee componenten siliconen voor de Orthopedie, Podologie en Audiologie. Een breed gamma siliconen van gel tot een rubber(Shore90A) beschikbaar voor het vervaardigen van liners, epithesen, huidafdrukken.